Національна академія наук України Київський університет права

У центрі уваги українських та польських науковців – реалізація спільних міжнародних проектів у рамках співробітництва КУП НАНУ з освітніми і науковими закладами Польщі

6 Березня, 2013

     5 березня 2013 року на запрошення ректора КУП НАНУ професора Юрія Бошицького в університеті з робочим візитом перебували радник Посольства Республіки Польща у Києві Вітольд Вільк та Голова представництва Польської академії наук професор Генрік Собчук.
     Польща і Україна – історичні партнери у багатьох напрямках діяльності. Не є виключенням співпраця в науці та освіті. Тому під час зустрічі сторонами було обговорено низку питань щодо поглиблення співпраці між науковцями Польщі та України, роль польських і українських наукових товариств і закладів освіти та науки у формуванні наукової думки нового, глобального, формату.


     Зокрема, почесні гості, які мали нагоду ознайомитись із діяльністю КУП НАНУ, були приємно вражені високим рівнем матеріально-технічного, кадрового та наукового забезпечення КУП НАНУ, динамікою міжнародної діяльності і бездоганною репутацією нашого університету в науковому і освітянському просторі Європи. Як зазначив професор Собчук, саме за цими критеріями польська наукова спільнота для реалізації спільних практичних кроків надала перевагу Київському університетові права НАН України як лідеру юридичної наукової думки та вищої освіти, який спроможний стабільно розвиватись у напрямку інтернаціоналізації освіти і забезпечувати проведення ґрунтовних наукових досліджень світового рівня. Отже, польська сторона запропонувала КУП НАНУ стати співорганізатором та провести у поточному році на нашій базі на найвищому рівні масштабний науковий захід – міжнародну конференцію, присвячену проблемам публічного адміністрування, у тому числі в правовому аспекті реалізації адміністративної реформи в Польщі, Україні, інших державах світу. Крім науковців, у заході братимуть участь видатні політичні діячі, представники дипломатичних місій в Україні.


     Водночас, поза увагою польських гостей не залишились здобутки КУП НАНУ в культурно-гуманітарній сфері. Так, почесні гості відвідали захід «Такий далекий та близький Т.Г. Шевченко: творча спадщина Кобзаря», організований студентами університету та присвячений Шевченківським дням в Україні. Тому логічною стала пропозиція щодо організації спільних виставкових заходів українських і польських митців.
     Зустріч завершилась врученням польським гостям пам’ятних подарунків. А сам захід став ще одним кроком поглиблення українсько-польського співробітництва у сфері освіти і науки.

Матеріал підготувала завідувач відділу міжнародних зв’язків і грантів КУП НАНУ І.В. Єдгарова