Участь КУП НАНУ в роботі VIII з’їзду Союзу юристів України

28 Травня, 2016

27 травня 2016 року ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький взяв участь у VIII з’їзді Союзу юристів України в якому є членом виконавчого комітету.
     Союз юристів України – найвпливовіша громадська організація в Україні. Вона посідає перше місце серед подібних організацій країн СНД і займає провідне місце серед громадських юридичних об’єднань світового юридичного співтовариства. Об’єднує діячів правової сфери України з метою встановлення верховенства права в Україні, сприяння юристам України в задоволенні та захисті їхніх професійних і соціальних потреб, підвищенні рівня їхньої громадської активності, посиленні впливу представників правової сфери на суспільно-політичні процеси країни, співробітництва в розробці та реалізації державної правової політики.

Колективними членами союзу є Українська нотаріальна палата, Академія правових наук України, Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, Національна академія внутрішніх справ України. Союз є співзасновником Світового конгресу українських юристів, Українського союзу промисловців і підприємців, громадського об’єднання «Нова Україна», інформаційного агентства «УНІАН», газети «Юридичний вісник України».
     VIII з’їзд Союзу юристів України відбувся в Національній академії внутрішніх справ і співпав із святкуванням 25-ї річниці його створення. З привітальними словами до учасників з’їзду звернулися Леонід Макарович Кравчук, почесний гість заходу, Перший Президент України після здобуття незалежності, Герой України; Юрій Сергійович Шемшученко, перший Голова Союзу юристів України, директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, доктор юридичник наук, професор, академік НАН України, академік Академії правових наук України та Ніна Іванівна Карпачова, колишня уповноважена Верховної Ради з прав людини, професор Київського університету права НАН України.

У роботі форуму взяли участь керівники Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, суддя Конституційного суду України – Олександр Пасенюк, заступник Голови Вищої ради юстиції – Олексій Муравйов, Голова Ради адвокатів міста Києва – Інна Рафальська, Голови обласних організацій Союзу юристів, представники Комітету Верховної Ради України, Генпрокуратури, СБУ, ДСАУ та інші. Більшість із них увійшли до складу новообраної Ради СЮУ.  З доповіддю про роботу Ради Союзу юристів України у 2011-2016 роках та основні напрямки діяльності СЮУ на наступний звітний період виступив Голова Союзу – Валерій Євдокимов.

З’їзд завершив свою роботу обранням нових керівних органів СЮУ. За підсумками голосування Головою Союзу юристів України замість Валерія Євдокимова обрано колишнього Генерального прокурора України Святослава Піскуна; першими заступниками новообраного Голови  стали омбудсмен Ніна Карпачова та адвокат Катерина Коваль; членом виконавчого комітету в черговий раз став ректор КУП НАНУ, Заслужений юрист України, професор Юрій Бошицький.

В межах заходу ректор Ю. Бошицький мав нагоду поспілкуватися та запросити до університету багатьох поважних гостей, зокрема Першого Президента Л. Кравчука, директора Східноєвропейської агенції розвитку зі Словаччини, діючого партнера КУП НАНУ Й. Зятко та інших.

Прес-секретар КУП НАНУ
Микитенко Альона