Участь студентського активу Київського університету права НАН України на Всеукраїнському теоретико – практичному семінарі «Можливості і проблеми розвитку інновацій студентського самоврядування»

13 Лютого, 2012

28 січня – 2 лютого 2012 року представники студентства КУП НАН України взяли участь у роботі Всеукраїнського теоретико – практичного семінару «Можливості і проблеми розвитку інновацій студентського самоврядування» для лідерів студентського самоврядування та активу студентів вітчизняних вузів. Місцем проведення даного заходу було обрано туристичну базу відпочинку «Едельвейс» Європейського університету. Це високогірна спортивно-оздоровча база розташована на горі Бескид у мальовничому місці на Закарпатті.

Організаторами семінару виступило Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Асоціація навчальних закладів України приватної форми власності, Європейський університет та Всеукраїнська студентська рада. У рамках теоретично – практичного семінару взяло участь 76 слухачів, студентський актив провідних вузів з різних куточків нашої держави. Безпосередніми керівниками та координаторами проекту стали  Бутенко Андрій Петрович – декан юридичного факультету Європейського університету та Зінченко Олег Олександрович – виконавчий директор Асоціації навчальних закладів України приватної форми власності. За дорученням ректора, професора, Заслуженого юриста України Бошицького Юрія Ладиславовича, на даний захід було делеговано студентку ІІІ курсу, голову комітету інформації студентського парламенту, Кулик Олену, яка за кошти університету мала нагоду представити свій навчальний заклад.
     Метою проведення семінару визначено формування нової української еліти, самореалізація наукового, творчого, організаційного потенціалу молоді, створення умов для організованого дозвілля та спілкування молодих людей, а також захист своїх прав і інтересів та налагодження співпраці між органами студентського самоврядування навчальних закладів IV рівня акредитації.

Робота семінару поєднувала у собі проведення майстер-класів для студентства, культурно-розважальну програму, спортивні змагання та різноманітні квести «Дорогами Едельвейсу». Учасники заходу отримали теоретичні та практичні знання від тренерів, якими виступили:
Бондар Тамара Іванівна – доцент Черкаського державного технологічного університету, кандидат педагогічних наук;
Гога Наталія Павлівна – заступник декана факультету «Референт перекладач», викладач кафедри загальної та прикладної психології Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»;
Коломієць Євгеній Богданович – тренер Спілки ініціативної молоді;
Кучеренко Антон Сергійович – викладач кафедри фізичного культури Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»;
Проданець Микита Андрійович – голова Дніпропетровського осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Демократичний альянс»;
Рашевський Євгеній Валерійович – тренер спілки ініціативної молоді;
Тренкін Євген – Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Демократичний альянс»;
Щербик Кирило Ігорович – тренер Спілки ініціативної молоді;

Підсумком навчальної частини тренінгів стала рольова гра «СІМуляція» під час якої студенти практично імплементували отримані знання на практиці, формуючи модель команди ОСС та виконували завдання, поставленні організаторами гри (тренерами, які виконували роль адміністрації вузу).
    Навчальна програма семінарів, майстер-класів та тренінгів вдало поєднувалася з культурно програмою, під час якої учасник представляли свої команди у різноманітних розважальних конкурсах та спортивних змаганнях. Окрасою проведення даного заходу стала екскурсія на гору Гимба та водоспад Шепіт (Закарпатська обл.) під час якої студенти моли змогу насолодитися чудовими краєвидами зимових Карпат.

Представники студентських громад  представлених вузів-учасників мали можливість ознайомити присутніх із діяльністю своїх осередків через відео презентації, поділитися та отримати досвід по організації ефективної роботи студентських рад, парламентів, союзів та обмінятися контактами для налагодження плідної співпраці, задля зміцнення функціонування органів студентського самоврядування у вузах. Конструктивна дискусія, яка відбулася опісля, сприяла відшуканню шляхів подолання проблем, які стоять перед громадами студентства щодо функціонування органів студентського самоврядування.

Кульмінацією заходу стало підведення підсумків роботи семінару та нагородження учасників сертифікатами  та почесними грамотами.

Висловлюємо щиру подяку організаторам за високий рівень проведення теоретично – практичного семінару та адміністрації нашого університету за надану можливість безкоштовно відвідати даний захід, який став чудовою нагодою отримати практичні знання, напрацювати нові контакти серед студентства та весело провести час.

Інформацію підготувала
голова комітету інформації