Укладено договір про співробітництво між Київським університетом права НАН України та Тбіліським державним університетом ім. І. Джавахішвілі, Грузія

16 Липня, 2013

12 липня 2013 року на запрошення керівництва Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі відбулась зустріч ректора Київського університету права НАН України професора Юрія Бошицького і проректора Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі академіка Левана Алексідзе. Участь у зустрічі взяли завідувач відділу міжнародних зв’язків і грантів КУП НАНУ Іванна Єдгарова, директор департаменту іноземних зв’язків Тамара Зарандія та керівники інших структурних підрозділів ТДУ.

Під час зустрічі академік Л. Алексідзе розповів про історію створення й розбудови ТДУ, сучасну структуру й зміст діяльності університету. Так, до структури ТДУ належать 6 факультетів (юридичний, економічний, гуманітарний, медичний, соціальних і політичних наук, точних наук і наук про природу), 5 філій в різних регіонах Грузії, НДІ прикладної математики, Республіканський центр інтенсивного вивчення мов, Інформаційно-обчислювальний центр, НДІ фізики високих енергій, 7 музеїв, оранжерея, видавництво (випускає газету “Тбіліський університет”), бібліотека (близько 4 млн книг і газет), фізико-географічний стаціонар у с. Мартконі, Рачинська науково-дослідна база, навчально-дослідну база кафедри генетики, Піцундська археологічна експедиція, Душетського-Мартконська навчально-наукова лабораторія вивчення магнітних властивостей. В Університеті навчається близько 35 тис. студентів та працює більш ніж 5 тис. співробітників. ТДУ активно розвиває міжнародні контакти, має тісні наукові й освітні зв’язки з багатьма країнами світу, особливо з Україною. Тож такий партнер як КУП НАН України, який відомий на міжнародній освітній арені не лише наданням освітніх послуг на високому якісному рівні, але й кількістю міжнародних заходів та іноземних партнерів, став бажаним гостем ТДУ.

Наприкінці зустрічі сторони підписали договір про співробітництво, обговорили подальші практичні кроки партнерства. Крім того, делегація КУП НАНУ мала нагоду ознайомитись з матеріально-технічною базою ТДУ, відвідати експозицію картин відомих митців.

Результати зустрічі керівництва КУП НАН України та Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі стали невід’ємною частиною розбудови українсько-грузинських відносин у сфері вищої освіти та є прикладом розвитку дружніх відносин обох держав.

Візитівка Тбілісі

Тбілі?сі — столиця Грузії та найбільше місто в країні. Тбілісі розташоване на річці Мктварі (Кура). Назва Тбілісі вперше згадується у IV столітті. Його появу пов’язують з наявністю в місті теплих сірчаних джерел.

Засноване V століття нашої ери Вахтангом Горгасалі, царем Іберії, Тбілісі стало столицею в VI столітті. Місто є найважливішим промисловим, соціальним і культурним центром Грузії. Воно також є важливим транзитним центром для глобальних енергетичних і торгових проектів. Стратегічне розташування на перехресті між Європою і Азією, вздовж історичного Шовкового шляху, Тбілісі неодноразово було яблуком розбрату між різними силами на Кавказі. Історію міста можна вивчати за його архітектурою — починаючи з просторого проспекту Руставелі і закінчуючи вузькими вулицями, що збереглися з раннього Середньовіччя в районі Нарікала.

У Тбілісі розташований один міжнародний аеропорт. Найвідомішими туристичними напрямками Тбілісі є Кафедральний Собор Святої Трійці, площа Свободи, кафедральний собор Сіоні, Метехі, Нарікала, будівля парламенту Грузії, проспект Руставелі, Тбіліська опера, Анчісхаті, Мтацмінда (Свята Гора), церква Кашветі, Міст Миру. Життя міста було увічнене в живописі Ніко Піросмані і Ладо Гудіашвілі.

Прес-центр відділу міжнародних зв’язків і грантів КУП НАНУ