Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАН України проведено засідання круглого столу

1 Грудня, 2015

     19 листопада 2015 року в Київському університеті права Національної академії наук України під керівництвом Харчука Олександра Олександровича (к.ю.н, доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства  КУП НАНУ) та Мушак Наталії Богданівни (к.ю.н., доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства) було проведено круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми надання притулку в Європейському Союзі». До участі у круглому столі були залучені студенти магістратури факультету «Міжнародні відносини» спеціальності «Міжнародне право».


     Із вступним словом виступила Мушак Наталія Богданівна, підкресливши важливість та актуальність дослідження тематики круглого столу у зв’язку зі значним напливом на території держав Європейського Союзу осіб, які потребують міжнародного захисту. Було встановлено завдання дослідити законодавство ЄС щодо регулювання питання надання притулку в державах-членах Європейського Союзу, з’ясувати відповідність йому норм національного права держав-членів ЄС та визначити, яким чином
     Під час проведення круглого столу студенти показали високий рівень теоретичних знань та практичних навичок аналізу законодавчих норм та практики їх реалізації. Учасники виступили з науковими доповідями та продемонстрували мультимедійні презентації стосовно досліджуваної тематики.
Доповідачами, які брали участь у круглому столі, було визначено, що правове регулювання у сфері надання притулку в Європейському Союзі відноситься до спільної компетенції Європейського Союзу та його держав-членів.


     Проведення кругло столу дало змогу визначити окремі правила подання заяв про надання притулку в державах ЄС, і з’ясувати спільні риси процедури надання притулку. Так, у кожній державі-члені ЄС існує двоступенева процедура: на першому етапі з’ясовується питання про доступ в країну, на другому – відповідність умовам надання статусу біженця або шукача притулку. Також у кожній державі існує процедура оскарження рішення імміграційних органів про відмову у наданні притулку. Особа, яка отримала таке рішення, має право навести додаткові докази свого переслідування в країні походження, а також вказати на порушення процедури розгляду заяви за їх наявності. Строки та правила подання таких апеляцій визначаються національним законодавством країни-члена ЄС.
     Під час підведення підсумків, керівництвом заходу було відзначено студентів з найцікавішими і найбільш змістовними доповідями та презентаціями.
Підготувала:

Мушак Наталія Богданівна,
к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права
 та порівняльного правознавства КУП НАН України.