Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАН України відбулась зустріч з першим заступником Міністра закордонних справ України (1990-1994рр.) Макаревичем Миколою Петровичем

20 Вересня, 2012

     20 вересня 2012 року на запрошення ректора КУП НАН України професора Бошицького Ю.Л., Київський університет права НАН України відвідав Макаревич Микола Петрович, перший заступник Міністра закордонних справ України (1990-1994рр.).
     Під час візиту до КУП НАН України пан Макаревич ознайомився з діяльністю університету, бібліотеки, спортивного комплексу та Центру інформаційних технологій КУП НАНУ.


     Макаревич М.П. має багаторічний дипломатичний досвід. Його дипломатична кар’єра розпочалася в 1966р., коли він працював  аташе протокольно-консульського відділу МЗС Української РСР. З 1971 по 1977 роки – аташе, 3-й секретар, 2-й секретар Постійного Представництва Української РСР при ООН. На період з 1978 по 1981 роки – генеральний секретар, головний радник МЗС Української РСР. З 1981 по 1984 роки 1-й секретар Постійного представництва СРСР при міжнародних організаціях у Відні. 1985 по 1989 роки начальник консульського відділу МЗС Української РСР. Постійний Представник України при ООН (1989 – 1990рр.). Перший заступник міністра МЗС України, голова комісії України у справах ЮНЕСКО (1990 – 12.1994рр.). Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрійській Республіці (1994-1999рр.). Повноважний Посол України в Естонській Республіці (1999-2005рр.). Має Почесну відзнаку Президента України, орден «За заслуги» II ступеню.
 


     В ході візиту пан Макаревич зустрівся зі студентами університету. Високого гостя студентській громаді представив декан факультету міжнародних відносин Дей М.О. разом із завідувачем кафедрою іноземних мов Крепель В.І. Звертаючись до студентів, Микола Петрович підкреслив важливість спілкування молоді з дипломатами країни: «Ми слідкуємо за подіями світової політики і знаємо про ситуацію, що склалася у відносинах України з міжнародною спільнотою. Дуже важливо навчатися на практичному досвіді, аби розумітися на складних політичних трансформаціях сучасного світу». На початку свого виступу Макаревич М.П. розповів про значні досягнення України у співпраці з країнами світу, зокрема, протягом незалежності було укладено близько ста двосторонніх угод про співпрацю та взаєморозуміння  в галузі політики, економіки, науки, культури тощо. Особливу увагу в своїй розповіді пан Макаревич приділив розповіді про діяльність ООН, а також Шостого (Правового) комітету ГА ООН. Гість наголосив на тому, що 6 вересня 2012 року постійного Представника України Ю.А.Сергеєва обрано головою Шостого (Правового) комітету на період 67-ї сесії ГА ООН (2012-2013 рр.). Віце-головами комітету було обрано представників Німеччини, Перу та Марокко: «Обрання представника України є свідченням високого ступеня довіри до нашої держави як однієї із засновниць ООН, визнанням її вагомого внеску в діяльність Організації та підтвердженням статусу активного учасника глобальних процесів під егідою ООН, зокрема у міжнародно-правовій сфері».


     В цілому, обговорення теми практичних аспектів дипломатичної та консульської служби, викликало жваву дискусію серед студентів, які задавали різноманітні запитання. Наприкінці, учасники зустрічі дійшли висновку, що Україна досягла високого рівня розвитку та добробуту не завдяки сприянню  ззовні, а саме завдяки власним зусиллям та потенціалу.