Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбулася зустріч з директором відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії ВОІВ Міхалєм Свантнером (Швейцарія)

28 Березня, 2012

     27 березня 2012 року в рамках розвитку міжнародних зв’язків та на запрошення ректора, професора Бошицького Ю.Л. Київський університет права Національної академії наук України (КУП НАНУ) відвідала делегація у складі директора відділу з питань співробітництва з деякими країнами Європи та Азії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Міхаля Свантнера, начальника відділу європейської інтеграції і міжнародного співробітництва Державної служби інтелектуальної власності України Щербакової Олени  та головного спеціаліста відділу європейської інтеграції і міжнародного співробітництва Державної служби інтелектуальної власності України Стоянової Марії.


     Візит такого рівня можна віднести до значущих подій цього року у сфері інтелектуальної власності (ІВ) як для КУП НАНУ, так і всієї України. Перебування Міхаля Свантнера у КУП НАНУ свідчить про визнання з боку міжнародної спільноти успіхів України у сфері розбудови державної системи правової охорони ІВ й підтверджує перспективи нашої подальшої співпраці з ВОІВ.
     Міхаль Свантнер зустрівся з керівництвом університету, професорсько-викладацьким складом та студентами і провів презентацію проекту Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Він відзначив великий прогрес України в розвитку системи правової охорони ІВ, а також зауважив, що всьому світу  відомі імена великих музикантів – Прокоф’єва, Глієра, – пов’язаних з нашою країною. Під час діалогу обговорювалися зміни у законодавстві України з питань інтелектуальної власності та широкі аспекти майбутньої співпраці між КУП НАНУ та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності.


     Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) – це спеціалізований заклад ООН, який функціонує з 1967 року. Місцезнаходження штаб-квартири – м. Женева, Швейцарія.
Метою діяльності цієї міжнародної організації є сприяння охороні ІВ в усьому світі шляхом забезпечення співробітництва між державами та багатосторонніми договорами адміністративного управління, які регулюють правові та адміністративні аспекти ІВ.
     ВОІВ має три керівні органи, які затверджено в рамках Конвенції ВОІВ, а саме: Генеральна Асамблея (членами якої є держави-члени ВОІВ, які одночасно є членами Паризького та/або Бернського союзів), Конференція (членами якої є всі держави-члени ВОІВ) та Координаційний комітет. Генеральною Асамблеєю ВОІВ обирається Генеральний директор, який є виконавчим головою ВОІВ.


     Україна як держава-засновник ООН стала членом ВОІВ у 1970 році. Восени 1992 року Уряд України заявив про продовження дії на своїй території низки основних міжнародних угод у сфері ІВ, і відтоді співробітництво з ВОІВ постійно розвивається. Представники України входять до всіх керівних органів ВОІВ, а також беруть активну участь у діяльності її комітетів.