Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбулось засідання круглого столу на тему «Проблеми захисту прав людини в сучасному світі»

14 Грудня, 2012

     13 грудня 2012 року в Київському університеті права Національної академії наук України відбулось засідання круглого столу на тему «Проблеми захисту прав людини в сучасному світі», приурочений 17-річчя університету. Гостями наукового заходу були: Пан Якуб Форст-Батталья –  Посланник Посольства Австрії в Україні, Директор Австрійського культурного форуму; Ігумен Видубицького монастиря, отець Варлам; Ігумен Сільвестр (Стойчев) викладач Київської духовної академії і семінарії; Зажигаєв Борис Володимирович – Проректор з адміністративної роботи Київського міжнародного університету; Оніщенко Натілія Миколаївна –  Директор  Політико-правового коледжу «АЛСКО», завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького  НАН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, член-кореспондент НАПрН України; Джужа  Олександр Миколайович –  проректор з наукової роботи Національної академії внутрішніх справ; Рудюк Володимир Петрович – Директор ПП «СпортЕлітБуд».


     Зі вступним словом перед учасниками заходу виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Ю.Л.Бошицький, в якому зокрема зазначив, що права людини в сучасному світі – це не просто актуальна тема для дискусій, це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства. Людство, що пройшло крізь бійню двох світових воєн, безлічі кривавих локальних конфліктів, пережило жорстокі диктатури, дійшло висновку, що не може бути миру і злагоди на Землі, не може бути організованого, цивілізованого життя без поваги до людини, її прав, свобод і потреб.

     Директор Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України Шемшученко Ю.С. у своєму виступі зазначив, що проведення саме такого наукового форуму викликане великою повагою до людини, громадянина, індивіда, які є найважливішою цінністю будь-якого суспільства. Лише за такою формулою можливе подальше процвітання суспільства та безтурботне співіснування із навколишнім світом.
     На адресу організаторів та учасників конференції надійшло близько 20 листів привітання, зокрема від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України В.О.Євдокимова, в яких зазначається, що головним завданням будь-якого адміністративно-політичного цивілізованого утворення є забезпечення гарантій життя, добробуту, охорони здоров’я громадян, здорового і придатного для життя довкілля. Держава зобов’язана забезпечити здоровим і працездатним громадянам можливості і умови плідно працювати, створити матеріальні та духовні багатства, а тим, хто потребує її допомоги, надати таку допомогу в повному обсязі. Тому цілком закономірним та об’єктивним є обрання Київським університетом права НАН України саме такої проблематики для обговорення в форматі міжнародної круглого столу приуроченого до 17 річниці від дня створення університету.


     На пленарному засіданні з вітальними словами до учасників круглого столу та з нагоди Дня університету виступили: Пан Якуб Форст-Батталья Посланник Посольства Австрії в Україні, Товт Михайло Михайлович почесний голова Демократичної спілки угорців України, Осама Арар Юридичний радник Міністра сільського господарства Палестини та інші.
     У наукових доповідях, піднімалися актуальні питання захисту прав людини, зокрема «Захист прав людини в системі ООН», «Міжнародно-правове регулювання питання палестинських біженців», «Проблеми дискримінації в Україні», «Права та свободи людини як основа реформування Конституції України» та інші.


     Робота круглого столу «Проблеми захисту прав людини в сучасному світі»,  здійснювалася у формі пленарного засідання, яке пройшло на високому науково-теоретичному рівні, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді. Обрана тематика послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.



     Обмін досвідом, думками, аналіз процесів та проблем пов’язаних із захистом прав людини, які характерні для сучасного розвитку суспільства, дали можливість присутнім зробити певні висновки, які відобразилися в наукових доповідях.