Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбулося засідання круглого столу на тему «Адміністративні послуги в аспекті проведення децентралізації влади»

25 Квітня, 2016

     
В Київському університеті права НАН України 22 квітня 2016 року відбулося засідання круглого столу на тему «Адміністративні послуги в аспекті проведення децентралізації влади»

     Новий загальнодержавний курс на децентралізацію влади створив умови переходу від пострадянського стереотипу відносин держава-громада як монологу владної вертикалі до повноцінного діалогу рівних суб’єктів. Принципової відмінності цим відносинам надає той факт, що держава набула незвичної поки що для себе сервісної функції. Надання адміністративних послуг органами публічної влади стало сьогодні одночасно і надбанням і втратою, позаяк на практиці маємо як революційні здобутки, так і прорахунки, зумовлені браком досвіду, корупцією та відвертим нігілізмом.
     Круглий стіл був покликаний стати відкритим майданчиком для обговорення питань надання адміністративних послуг органами публічної влади місцевим громадам з врахуванням нових умов сучасного демократичного суспільства.

     В заході взяли участь представники вищих навчальних закладів, органів публічної влади, громадських організацій, експертів з питань децентралізації. Головуючим на засіданні Круглого столу була завідувач кафедрою конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України, д.ю.н. Надія Олексіївна Армаш. Напочатку обговорення головуючим було передано вітання учасникам Круглого столу від ректора Київського університету права НАН України, заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького з побажаннями плідної дискусії та корисних напрацювань на користь укріплення української державності, авторитету органів публічної влади.
     Учасники заходу наголошували на необхідності удосконалення чинного законодавства, піднімали проблеми та пропонували шляхи їх вирішення. Жвава дискусія розгорілась під час обговорення проблем навколо діяльності Центрів з надання адміністративних послуг. Тим більше, що фахово відповісти на всі питання і запропонувати дієві механізми вирішеня проблем було кому – в круглому столі брав участь керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Віталій Павлович Царан. Він акцентував увагу на неузгодженості багатьох процедур при наданні адміністративноих послуг між різними субєктами їх надання, важливості удосконалення державних реєстрів як основи для реального функціонування «єдиного вікна» при наданні адміністративних послуг.

     При обговоренні алгоритму адміністративних процедур лунали пропозиції щодо імплементаці положень міжнародного законодавства та стандартів ЄС в законодавство України (к.ю.н., доцент, доцент кафедри адміністративного права та процесу Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Алла Альбертівна Пухтецька) Заступником директора Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, д.ю.н., професором Пєтковим Сергієм Валерійовичем наголошувалось на значенні судової системи у захисті прав і свобод громадян у відносинах з державою, що є своєрідною гарантією надання якісних адміністративних послуг суб’єктами владних повноважень. Напрям інформаційного забезпечення адміністративної діяльності органів публічної влади має багато перспектив і в той же час потребує прискіпливої уваги юристів. Адже режим доступу і використання інформації при наданні адміністративних послуг потребує грунтовного регулювання та постійного контролю. Про це у своєму виступі зазначив д.ю.н., професор, завідувач наукового відділу правових проблем інформаційної діяльності Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України Бєляков Костянтин Іванович.
     У виступах і обговореннях бради участь ще багато вчених і практиків – Хачатуров Едуард Борисович, проректор з науково-педагогічної, адміністративної роботи та розвитку Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Лошицький Михайло Васильович, д.ю.н., професор, професор кафедри адміністративного права та процесу Національного університету внутрішніх справ; Терентієва Олена Костянтинівна, директор юридичного бюро «МАКСІСЕРВІС», та багато інших учасників – науковців, практиків та аспірантів.
     Учасники Круглого столу залишились задоволеними такою плідною роботою. Кожен учасник виніс для себе щось нове і корисне. Спільною думкою юридичної спільноти було те, що такі тематичні заходи мають відбуватись систематично, а отже Оргкомітет чекає нових пропозицій від науковців та практиків щодо злободенних тематик нових Круглих столів та семінарів.

До зустрічі на цікавих проектах!


д.ю.н., Н.О. Армаш