В КУП НАНУ відбулося засідання круглого столу «Пам’ятки українського права»

18 Травня, 2017

18 травня 2017 р. в КУП НАНУ в межах заходів, присвячених Дню науки на кафедрі загальнотеоретичних та державно-правових дисциплін за участі наукового товариства студентів проведено засідання круглого столу «Пам’ятки українського права».

Із вступним словом виступив в. о. завідувача кафедри проф. Іванов В. М. З метою поглиблення наукових зв’язків між кафедрами учасників заходу привітав завідувач кафедри галузевих наук д. ю. н., проф. Шишка Р. Б., який наголосив на необхідності посилення загальнотеоретичної підготовки майбутніх юристів.

Було заслухано наукові повідомлення:
•    Руська Правда – визначна пам’ятка давньоруського права;
•    Конституція Пилипа Орлика  (1710 р.) – видатна пам’ятка українського конституціоналізму;
•    Права, за якими судиться малоросійський народ (1743 р.) – перший український кодекс;
•    Конституція УНР: зміст та значення

та ін.

Під час обговорення учасники заходу дійшли до висновку щодо необхідності ґрунтовного вивчення майбутніми юристами  юридичних пам’яток як історичних джерел українського права.

Старший лаборант В. Шрам