Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся майстер–клас доктора права Ігоря Котлярчука (США)

29 Квітня, 2011

В рамках угоди про співпрацю із American Bar Association, яка була підписана в жовтні цього року ректором КУП НАН України професором Ю.Л. Бошицьким та президентом Українсько-американської асоціації юристів Джоржом Пазуняком передбачено проведення для студентів вузу майстер-класів відомих в США науковців, які мають великий практичний досвід роботи та займаються актуальними питаннями права.

29 квітня 2011 року у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена вже третя за рахунком лекція доктора права Ігоря Котлярчука (США), для студентів відділення міжнародного права на тему: “Структура американської правової системи”.
Ігор Котлярчук є доктором права, адвокатом, екс-федеральним прокурором США в спеціалізації податків та кримінальних справах, екс-президентом Вашингтонської Групи, членом українсько-американського товариства адвокатів, Американської асоціації юристів, Асоціації юристів Вірджинії, Асоціації юристів Нью-Йорку, Асоціації юристів Вашингтону.
     Даний майстер-клас ставив на меті перш за все, ознайомлення студентів з усіма особливостями американської правовї системи в результаті якого студенти отримали загальні знання, стосовоно даної правової системи, головним завданням якої є вирішення спорів.

В цілому, обговорення теми, викликало жваву дискусію серед студентів, які задавали питання, щодо певних особливостей американської правової системи. Наприкінці студенти дійшли висновку, що структура американської правової системи є досить складною за своєю структурою, що обумовлено особливостями державного устрою та певними історичними закономірностями розвитку держави. Своєрідність американського права, полягає у тому, що в законах відтворюються норми, сформовані судовою практикою. Норми, вироблені законодавцем, входять до системи американського права лише після їх кількаразового застосування і роз’яснення судами, коли виникає можливість посилатися не на самі норми, а на судові рішення, прийняті на їх основі. Головною відмінністю американської системи права від континентальної, до якої належить Україна, це відстуність кодифікованого законодавства.
Ще однією відмінністю є те, що американська правова система є системою загального права а не системою цивільного права. Також в США існує так звана подвійна система судів, кожна система, штатів або федерації, діє відповідно до ієрархії судів.

Також дуже цікавим було дізнатися студентам, стосовно ситеми засобів правого захисту. В цілому в даній правовій системі розрізняють два види захисту: майнового та справделивого. Майновий засіб правового захисту зазвичай іменнується збитками – це правовий захист ( або законний засіб). Справедливий засіб правового захисту – це певний вирок суду, який зобов’язує певну особу. Збитки в свою чергу поділяються на: компенсаційні (або фактичні), законні, номінальні та каральні збитки.