В КУП НАНУ відбувся майстер клас на тему: «Психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа: ключові аспекти та інновації»
21 жовтня у Київському університеті права відбувся майстер-клас на цікаву та актуальну тему “Психофізіологічне дослідження із застосуванням поліграфа: ключові аспекти та інновації” для студентів 3-го курсу денної форми навчання у рамках викладання навчальної дисципліни «Кримінологія».
Лектор: СЕРГІЙ КАЗЬМІРУК – сертифікований, дипломований США, практикуючий експерт-поліграфолог.
Модератор заходу – доцент кафедри кримінального права та процесу, завідувач відділу аспірантури, к.ю.н., доцент Перелигіна Р.В. та завідувач кафедрою кримінального права та процесу Молдован В.В. Також на зустрічі були присутні Васюк Л.М., старший викладач кафедри загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАНУ, Сардарян К.Г., доцент кафедри видавничої справи Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Координатор міжнародного безпекового проєкту (Україна, Євросоюз та США) розказав про власну офіційну комплексну Методику виявлення, мінімізації, локалізації і запобігання економічним, фінансовим, корупційним, правовим, кадровим, інформаційним ризикам із використанням поліграфа (детектора брехні) та супутніх профільних технологій і систем, а також правові підстави застосування поліграфа в Україні.
Сергій Казьмірук розказав, що основними фізіологічними показниками, які реєструються поліграфами, є: ритм дихання, інтенсивність потовиділення, рівень кров’яного тиску. Деякі детектори здатні порівнювати напругу голосових зв’язок, фіксувати розширення капілярів, реакцію зіниць тощо. Сам прилад виступає тільки реєстратором об’єктивних параметрів, а їх суб’єктивну інтерпретацію здатний виконати тільки фахівець – поліграфолог, який і проводить відповідне «інтерв’ювання» за спеціальними методиками з урахуванням обставин справи. Поліграфолог порівнює параметри, зафіксовані детектором у стані психофізіологічного спокою, з тими, які спостерігалися при адресації критичних питань чи пред’явленні певних об’єктів. Було окреслено загальні права осіб, яким запропоновано пройти перевірку на поліграфі, а саме: поліграфна перевірка нікому не може бути нав’язана силою. Це антиконституційно і може бути розцінено як посягання на приватне життя; підписка про згоду на проведення опитування із застосуванням поліграфа є юридичним документом, а тому важливим моментом перевірки; не можна проводити опитування суб’єкта шляхом примусу, зокрема із застосуванням сили чи погроз.
Особливо студентів зацікавило питання правових норм застосування поліграфа в Україні та в світі; проведення психофізіологічної експертизи з використанням поліграфа; висновок психофізіологічної експертизи з використанням поліграфа як джерело доказів у кримінальному, цивільному господарському та адміністративному процесах; використання поліграфів при прийомі на роботу.
Проведений захід вкотре засвідчив, що поєднання теорії і практики – запорука якісного навчання та фахової підготовки юристів.
Прес-центр КУП НАНУ