Національна академія наук України Київський університет права

В КУП НАНУ відбувся Skype-захист магістрантів Varna Free University і КУП НАН України

28 Вересня, 2015

     25 вересня 2015 року в Київському університеті права Національної академії наук України (КУП НАН України) відбувся skype-захист магістерських робіт студентів-учасників Спільної болгарсько-української програми КУП НАН України і Варненського вільного університету ім. Чорноризця Храбра (Болгарія) (Varna Free University “Chornorizets Hrabar”) (VFU). Безпрецедентна за своєю природою skype-конференція підтвердила повноцінну готовність нашого студентства до участі у європейських механізмах навчання і стала прикладом їх застосування у навчальному процесі в Україні.

     Skype-захист магістерських робіт оцінювався одночасно двома екзаменаційними комісіями. Болгарська сторона була представлена комісією викладачів кафедри охорони та безпеки VFU у складі проф. Шутка Анатолія Михайловича, проф. Асенова Бонча Станойова і проф. Христова Петара Георгійова – голови комісії. Зі сторони КУП НАН України в оцінюванні  skype-захисту взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи КУП НАН України, к. ю. н., доцент О. В. Чернецька, заступник завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, к.ю.н. О.О. Харчук і координатор Спільної болгарсько-української магістерської програми від КУП НАН України, к.ю.н. О.М. Поліванова.

     Цього навчального року на осуд високоповажної комісії VFU були представлені наукові роботи на наступні теми: «Захист прав людини під час боротьби з тероризмом» (англ. – ‘Human rights protection during the suppression of the terrorism’) Ульяновської Марії Павлівни під науковим керівництвом к.ю.н., доцента Н. Б. Мушак, «Міжнародно-правове регулювання захисту трудових прав працівників-мігрантів» (англ. – ‘International legal regulation of the protection of migrant workers’ rights’) Садовець Альони Олександрівни (науковий керівник – к.ю.н., доцент М. О. Дей) і «Роль та актуальність ООН у ХХІ столітті» (англ. – ‘Role and actuality of the UNO in the XXI century’) Радіета Сефіу Мелаку, підготовлена під патронажем  к. ю. н., доцента О. В. Чернецької як наукового керівника. Комісія Varna Free University відзначила як високопрофесійний рівень поданих студентами робіт, так і глибоку змістову насиченість та аргументованість  тез усного захисту магістрантів. Заслухавши доповіді учасників магістерської програми, всім присутнім став очевидним факт ґрунтовності отриманої студентами підготовки в рамках спеціальності міжнародного права та безпеки, логічним моніторингом якої і слугував відповідний skype-екзамен.

     Нагадаємо, що в рамках участі у єдиній в Україні на сьогоднішній день Спільній болгарсько-української магістерській програмі по міжнародному праву бакалаври КУП НАН України, а також студенти інших ВНЗ, мають можливість за 1 календарний рік навчання отримати DS і ECTS Lables Диплом магістра права Варненського вільного університету ім. Чорноризця Храбра за спеціальністю «Міжнародне право і безпека» або, навчаючись у магістратурах КУП НАН України і VFU одночасно, – дипломи обох ВНЗ. Необхідно відзначити, що отриманий у Болгарії диплом магістра не потребує нострифікації у інших державах-членах Європейського Союзу, а, отже, є достатньою гарантією безперешкодного продовження навчання чи працевлаштування у будь-якій державі-члені ЄС. Крім того, болгарська сторона заохочує учасників Спільної болгарсько-української магістерської програми до навчання у аспірантурі VFU задля здобуття ступеня кандидата юридичних наук, який безсумнівно дає можливість здійснення викладацької діяльності у кращих ВНЗ Європи.

     Керівництво університету в особі ректора КУП НАН України, проф. Ю. Л. Бошицького, а також професорсько-викладацький склад кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства університету, вітають учасників Спільної болгарсько-української магістерської програми VFU і КУП НАН України із успішним захистом проведених ними наукових досліджень!

      Сподіваємося, що Ваша подальша наукова і професійна реалізація примножуватиметься у позитивному векторі із неменшою  прогресією, віддзеркалюючи абсолютну відповідність Вашої особистості новизні реалій сучасного етапу розвитку міжнародних відносин і світу в цілому!

    Матеріал підготувала
доцент кафедри міжнародного права та
порівняльного правознавства КУП НАН України,
к.ю.н. О.М. Поліванова