Національна академія наук України Київський університет права

В Київському університеті права відбулася олімпіада з української мови

18 Листопада, 2014

     6 листопада 1997 року підписано Указ Президента України: “На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”. Уже 17 років поспіль відзначають це свято, що символізує перемогу відродження національної культури в Україні.
     Святкування цієї події стало доброю традицією в КУП НАН України. 6 листопада 2014 року  відбулася олімпіада з української мови, присвячена Дню української писемності та мови. У ній взяли участь студенти 1-го курсу напрямів підготовки «Правознавство» та «Міжнародне право». Проведення олімпіади зорганізовано для підтримання високого статусу української мови в науково-освітньому просторі, формування у студентства національної свідомості, патріотизму, пошани до рідного слова. Студенти університету, відчуваючи себе носіями культурно-духовних надбань українського народу, розуміють необхідність знати і берегти українську мову, прагнути до вдосконалення  власної культури мовлення у майбутній професійній діяльності. Людина без знання власних витоків — людина без майбутнього. Мова – душа кожної національності, її святиня, найцінніший скарб. Усвідомлення цих істин формує ставлення до мови, глибину і повноту її вивчення.

     Звертаючись до учасників олімпіади, викладачі кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук наголосили на тому, що мова –   найважливіший і найміцніший зв’язок, що з’єднує попередні, сучасні і майбутні покоління народу в одне велике історичне ціле.  Мова – символ незламного духу народу впродовж його тернистого історичного розвитку, духовного об’єднання нації, початок державотворення і умова існування держави. Розуміння ролі мови в житті нації визначило поетичне кредо Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, І. Франка та багатьох інших українських поетів . Вони щедро висівали зерна своєї творчості на ниву української літературної мови, розвивали і збагачували її.


     Вивчення мови, історії, культури свого народу є важливим складником вищої освіти фахівця ХХІ століття. Досконале володіння рідною мовою –  важливий критерій професіоналізму юриста. Майстерне вживання норм усної і писемної літературної мови, загальна мовна ерудиція, мовна культура визначають високе реноме юриста в сучасному суспільстві.
     Під час заходу студенти І курсу виконували конкурсні завдання «Майстер орфографії», демонструючи  рівень володіння орфографічними нормами сучасної української літературної мови. Про особливості мовлення  юриста розмірковували при написанні творчої роботи (за вибором студента): «Рідна мова як важливий чинник консолідації української нації», «Роль мови у професійній комунікації юриста».
     Проведення олімпіади сприяє формуванню духу змагальності в удосконаленні знань із мови, культури, історії рідного народу, створенню позитивних емоцій та естетичного задоволення від долучення до прекрасного.
     Після проведення олімпіади студенти-першокурсники ознайомилися з розмаїттям мовознавчої, лексикографічної літератури, представленої у фондах бібліотеки КУП НАН України.
     Підбиття підсумків і нагородження переможців олімпіади відбулося 17 листопада 2014 року.

Вітаємо переможців олімпіади!
 І місце – студентка групи ПБ-11 Веселовська А. О.
ІІ місце – студентка групи ПБ-11 Куліковська В. Ю.
ІІІ місце – студентка групи ПБ-12 Радзієвський Д. І.


Підготувала
к.пед.наук, доцент кафедри філософії і
соціально-гуманітарних дисциплін
Поберезська Г.Г.