Національна академія наук України Київський університет права

В рамках Днів Науки в КУП НАНУ відбувся Круглий стіл «Проблеми гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності»

19 Травня, 2011

     Тематика заходу зумовлена пріоритетними напрямками наукових досліджень кафедри цивільного та трудового права, Науково-дослідної лабораторії права біоетики та медичного права та Сектора інтелектуальної власності Київського університету права НАН України.



     Актуальність напрямку була визначена ще у вересні 2010 р. на Четвертому національному конгресі з біоетики. За підтримки ректора Київського університету права НАН України професора Ю.Л. Бошицького та Вченої Ради університету зазначений аспект став предметом дисертаційних досліджень аспірантів КУП НАНУ під науковим керівництвом доцент О.Ю. Кашинцевої.





     Круглий стіл було відкрито доповіддю завідувача кафедри цивільного та трудового права доцентом О.І. Мацегоріним на тему: «Етико-правові аспекти гармонізації прав інтелектуальної власності і прав людини в українських реаліях».





     Керівник НДЛ права біоетики та медичного права доцент О.Ю. Кашинцева у доповіді на тему: «Європейська правова доктрина гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності» відзначила роль і вплив європейської правової доктрини гармонізації прав людини і прав інтелектуальної власності на переосмислення та формування нових підходів у вітчизняному законодавстві.



     Етико-правові аспекти гармонізації прав винахідника і прав пацієнтів в сфері свободи доступу до медичних препаратів були висвітлені у доповіді аспіранта КУП НАНУ В. Селіваненка.



     Аспірант КУП НАНУ А. Гродзинський висвітлив сучасний науковий концепт правового режиму генериків крізь призму конфлікту інтересів винахідника і пацієнта.



     Долучилися до роботи круглого столу і студенти університету.



     Студентка магістратури КУП НАНУ К. Басс виступила з доповіддю «Гармонізація прав лікаря-винахідника та прав пацієнтів в контексті уніфікації стандартів охорони інтелектуальної в рамках СОТ», яка є складовою магістерського дослідження.





     Студентка 5 курсу КУП НАНУ Т. Мачихіна виступила з доповіддю на тему: «Гармонізація прав винахідника і прнав роботодавця в контексті службового винаходу».





     Студент 4 курсу Д. Федоркін висвітлив праву природу комерційного позначення крізь призму вимог фармацевтичного ринку у доповіді «Визначення сутності комерційного позначення (фірмового найменування».




     Тематика наукових інтересів учасників круглого столу зумовила жваву дискусію, науковим зерном якої стало вироблення рекомендацій та пропозицій щодо законодавства в сфері правової охорони інтелектуальної власності. Учасники круглого столу були відзначені дипломами та грамотами.




     Зазначена проблематика вимагає свого подальшого розвитку, переосмислення вже існуючих наукових парадигм як інституту права інтелектуальної власності так і прав людини. Отже, дискусію розпочато, запрошуємо до співпраці!

Оргкомітет Круглого Столу