В рамках Тижня науки України у КУП НАНУ України було проведено фінал Міжнародного командного змагання-універсіади “International, regional and national mechanisms of the protection of human rights and fundamental freedoms. Challenging aspects”

19 Травня, 2014

15 травня 2014 року в КУП НАН України кафедрою міжнародного права та порівняльного правознавства було проведено фінал Міжнародного командного змагання-універсіади  в контексті дисципліни “International Human Rights Law” під назвою “International, regional and national mechanisms of the protection of human rights and fundamental freedoms. Challenging aspects” («Міжнародний, регіональний і національний механізми захисту прав людини і основоположних свобод. Проблемні аспекти»).
     Журі змагання-універсіади очолювали к.ю.н. О. М. Поліванова, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, і к.ю.н. Н. Б. Мушак, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України.  Оскільки змагання проходило виключно англійською мовою, основними вимогами участі у заході були як високий  рівень володіння мовою, так і досконалі знання міжнародного права прав людини, вдале поєднання яких і продемонстрували усі учасники конкурсу.

До фіналу змагання були допущені:
–    студентка 3-го кусу ФМВ КУП НАН України Озерова Катерина;
–    студентка 3-го курсу ФМВ КУП НАН України Федченко Юлія;
–    студент 3-го курсу ФМВ КУП НАН України Білий Олександр;
–    студент 4-го курсу ФМВ КУП НАН України Парнев Богдан;
–    студент 4-го курсу ФМВ КУП НАН України Щолкін Максим;
–    студентка 5-го курсу ФМВ КУП НАН України Зелена Анастасія.
     У першому етапі змагання капітани команд представили публічний захист доповідей на актуальні правові теми і відповідали на поставлені опонентами питання: Парнев Богдан “Global human rights regime: strengths and weaknesses” («Міжнародний правозахисний режим: сильні та слабкі сторони») і Озерова Катерина –  “Improvement of EU legal bases concerning the exercise of rights of workers in the context of freedom of movement of workers” («Вдосконалення правової бази ЄС щодо реалізації прав працівників в контексті свободи пересування працівників»). Блискуче захистивши честь своїх команд Озерова Катерина і Парнев Богдан були нагороджені Дипломами в номінації «Best Oralist» («Кращий оратор»).

Другий етап змагяння було присвячено дебатам команд на подані журі теми. Зокрема, команда Озерової Катерини (склад: Озерова Катерина, Федченко Юлія і Білий Олександр) повинна була аргументувати положення про те, що Хартія основних прав ЄС є основним інструментом захисту прав людини у Європейському Союзі (Charter of fundamental rights is the basic instrument for the protection of human rights within the EU), а команда Парнева Богдана (склад: Парнев Богдан, Щолкін Максим і Зелена Анастасія) – обґрунтувати, що приєднання Європейського Союзу до Європейської конвенції щодо захисту прав людини і основоположних свобод 1950 року вдосконалить європейську систему захисту прав людини (accession of EU to the European convention on human rights and fundamental freedoms of 1950 will improve European system of human rights protection). Дебати завершувалися питаннями від журі, які вправно і змістовно були розкриті учасниками.

Третя частина заходу залучала всіх учасників змагання до опитування, яке проводилось журі конкурсу. Конкурсантам було поставлено близько тридцяти дискусійних питань у галузі міжнародного права прав людини. Члени журі конкурсу відзначили високий рівень мовної та правової підготовки учасників.

За результатами трьох етапів змагання перемогу виборола команда Парнева Богдана. Дипломами у наступних номінаціях були нагороджені:
–    Білий Олександр і Зелена Анастасія – «Найкращий командний гравець»  (“Best Team Player”);
–    Щолкін Максим – «Експерт з міжнародного права прав людини» (“Expert of International Human Rights Law”);
–    Федченко Юлія – «Експерт з європейської системи захисту прав людини» (“Expert of European Human Rights Protection System”).

Кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України висловлює подяку всім без винятку учасникам змагання, адже гравці продемонстрували не тільки високий рівень правових та мовних знань, а й свою зацікавленість у поглибленому вивченні програмного і додаткового матеріалу. Сподіваємося на подальшу конструктивну і результативну співпрацю!

к.ю.н О.М. Поліванова,
доцент кафедри міжнародного права