Національна академія наук України Київський університет права

Відбулась презентація координатора програми “Campus France” в Україні Ольги Дорош щодо стипендіальних програм для навчання у Франції

1 Квітня, 2015

     1 квітня 2015 року Київський університет права НАН України відвідали представники делегації Університету Кан (Франція). До складу делегації входили  Ноемі Ларуй, директор міжнародного департаменту, Барбара Гій, менеджер з міжнародних проектів, Жиль Маметц, аташе з наукових та університетських зв’язків Посольства Франції в Україні, Ольга Дорош, координатор програми Campus France в Україні.
     В рамках зустрічі була проведена презентація координатора програми Campus France в Україні Ольги Дорош щодо стипендіальних програм для навчання у Франції. Основні аспекти презентації були зосереджені на таких питаннях як переваги освіти у Франції, структура вищої освіти у Франції, візові питання.
     Зокрема, пані Дорош, зазначила, що серед основних переваг освіти у Франції слід виокремити вільний доступ до вищої освіти, якість навчання, рівні права французьких та іноземних студентів, диплом європейського зразка, доступна та якісна система освіта. Окремий наголос було зроблено на тому, що під час навчання студенти мають чимало пільги, зокрема на оплату житла, незалежно від того, живе студент у гуртожитку чи винаймає квартиру, та знижки у ресторані.
     Структурно вища освіта у Франції складається з трьох рівнів: бакалаврат (6 семестрів), магістратура (4 семестри) та докторантура. Пані Дорош, підкреслила, що французькі студенти дуже часто змінюють свій фах після бакалаврату. Магістратура у Франції також має свої особливості, зокрема після першого року навчання студенти можуть обрати подальший напрямок магістратури: наукову чи професійну.
     У Франції діють 76 університетів, 225 міжнародних шкіл, 220 бізнес шкіл, 120 шкіл мистецтв, 20 архітектурних шкіл та 3000 інших видів шкіл.


Для вступу до університетів Франції не треба здавати вступні іспити, достатньо написати мотиваційного листа та надати резюме. Іноземні студенти окрім вище зазначених документів подають сертифікат, який підтверджує знання мови.
     Окремо, Ольга Дорош зупинилась на стипендіальних програмах, таких як Erasmus +,  стипендіальних програмах уряду Франції, стипендіях регіонів та стипендіях благодійних фондів, які діють при університетах. Так, стипендії уряду Франції поділяють на два види: для всіх студентів (коли документи безпосередньо направляються до Університету Франції, а потім вже сам Університет надсилає їх до уряду Франції) та безпосередньо для українських студентів (відбір здійснюється комісією у Києві).
     Щодо візових питань, то з 2015 року були відмінені співбесіди у консульстві та скасована плата за візу для студентів, які їдуть на навчання.
     В цілому зустріч викликала жваву зацікавленість та дискусію серед студентів.
     Студенти КУП НАНУ дякують керівництву університету за отриману можливість спілкування з координатором програми Campus France в Україні.