Національна академія наук України Київський університет права

Відбулась зустріч ректора КУП НАНУ з заступником голови – керівником апарату Закарпатської ОДА

26 Грудня, 2016

     В грудні поточного року перебуваючи з робочим у місті Ужгороді, на запрошення адміністрації, ректор КУП НАН України, професор Юрій Бошицький зустрівся з заступником голови – керівником апарату Закарпатської ОДА Олександром Петіком

     Оскільки Київський університет права НАН України приділяє значну увагу регіональному розвитку в освітній та наукових сферах, ректор поінформував О. Петіка про роботу Міжнародного Центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи у м. Ужгороді, який є відокремленим структурним підрозділом Київського університету права НАН України. 

    На зустрічі також були присутні і закордонні партнери університету, а саме: професор Шандор Макаї (Угорщина), Руслан Будка (Чехія), д-р Мохамед Рокай; генеральний директор ООО «Сузір’я», заслужений лікар України, професор Павло Ганинець та інші. 

    Під час переговорів обговорювались питання, щодо залучення представників Угорщини, Чехії та громадськості міста Ужгороду до напрацювань Міжнародного Центру правових та економіко-соціальних досліджень країн Центрально-Східної Європи. Університет пропонує не лише студентам, а й широкому загалу закарпатців академічні курси з вивчення іноземних мов, серед яких не лише “традиційні”- словацька, угорська, англійська, але і менш поширені. Молоді, науковцям надається можливість долучатися до конференцій, які проводяться Київським університетом права НАН України спільно з іншими українськими та закордонними університетами та організаціями. Для працівників органів влади, місцевого самоврядування, зокрема й Ужгородської міської ради, пропонуються тренінги, курси вдосконалення знань на базі столичних підрозділів Київського університету права НАНУ. Йшла мова також і про необхідність оздоровлення студентів та працівників КУП НАНУ в одному з кращих оздоровчих центрів Закарпаття – санаторії «Квітка Полонини».

    Крім того, основними завданнями Ужгородського Центру, окрім спроби залучення європейських грантів (угорських та чешських ) на дослідження та розвиток міста, також проведення досліджень актуальних проблем правового регулювання, еколого-економічного прогнозування, транскордонного співробітництва, міграційних процесів і соціально-гуманітарного розвитку країн Центрально-Східної Європи; реалізація суспільних ініціатив шляхом взаємодії з центральними і місцевими органами влади; проведення лекцій, семінарів, тренінгів, конференцій та інших інформаційно-освітніх заходів; надання послуг з вивчення іноземних мов; подання грантових проектів та програм на правову, суспільно-політичну, економічну, освітньо-наукову проблематики, які на сьогодні є актуальними і затребуваними у нашій державі, дослідження яких сприятиме наближенню України до європейського правового, соціально-економічного та культурного середовища.
На завершення О. Петік запропонував ряд проектів для подальшого функціонування Ужгородського Центру, запевнив у підтримці освітянських та наукових заходів університету на закарпатській землі та впливати на піднесення його престижу.

Прес-центр КУП НАНУ