Вітаємо професора Київського університету права НАН України Ніну Карпачову,яку знову обрано до Правління Європейського Інституту Омбудсмана

24 Вересня, 2013

21 вересня 2013 року у Парламенті Тіролю (м. Інсбрук, Австрія) відбулась Генеральна Асамблея Європейського Інституту Омбудсмана (ЄІО), у роботі якої взяла участь перший Омбудсман України Ніна Карпачова.

Під час Генеральної Асамблеї ЄІО, в якій взяли участь близько 100 членів ЄІО з 38 країн Європи, було обрано новий склад керівних органів ЄІО. За підсумками таємного голосування кандидатура першого українського Омбудсмана отримала абсолютну більшість голосів, у результаті чого Ніна Карпачова була знову обрана до Правління і Виконавчої Ради ЄІО.  До Правління ЄІО, яке складається з 18 осіб, увійшли представники таких країн як: Австрія, Бельгія, Болгарія, Італія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Росія, Румунія, Сербія,  Угорщина, Україна, Швейцарія та інші.

Крім того, в рамках Генеральної Асамблеї ЄІО відбулись урочистості, присвячені відзначенню 25-річного ювілею цієї поважної європейської інституції, яка об’єднує омбудсманів, науковців і відомих правозахисників Європи. На запрошення ЄІО у заходах взяли участь представники Комісара Ради Європи з прав людини, Омбудсмана Європейського Союзу, Європейського парламенту, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, федерального уряду Австрійської Республіки.

Учасники Генеральної Асамблеї взяли участь в обговорені питань сучасних загроз діяльності Омбудсманів і необхідності дотримання принципів їх незалежності від органів влади. За підсумками обговорення була прийнята відповідна резолюція.

Довідково: Європейський Інститут Омбудсмана є міжнародною громадською правозахисною організацією з консультативним статусом при Раді Європи. Основні напрями діяльності ЄІО: розповсюдження ідеї омбудсмана в Європі та сприяння її розвитку, підтримка наукових досліджень в цій сфері, а також обмін досвідом на національному, європейському і світовому рівнях. До складу ЄІО входять представники з 38 країн Європи.  До складу Правління ЄІО  Генеральною Асамблеєю обираються 18 осіб. Виконавча Рада обирається із складу членів Правління у кількості 9 осіб.

Виступ Першого Омбудсмана України Ніни Карпачової  3 липня 2013 року

Виступ Першого Омбудсмана України Ніни Карпачової  12 червня 2013 року