Викладачі РІ КУП НАН України взяли участь в обговоренні проблем впровадження нового кримінального процесуального законодавства

7 Червня, 2013

31 травня 2013 року у приміщенні прокуратури Рівненської області  відбувся круглий стіл на тему «Досвід впровадження нового кримінального процесуального законодавства (за матеріалами практики надання безоплатної вторинної правової допомоги», організований Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з Українською фундацією правової допомоги в рамках проекту USAID «Справедливе правосуддя» за ґрантовою програмою «Залучення громадськості до участі у процесі запровадження системи безоплатної правової допомоги».
     Метою його проведення є удосконалення практики застосування кримінального процесуального законодавства на основі принципу верховенства права та інтересів справедливого правосуддя.
     До участі у круглому столі були запрошені представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства юстиції, Координаційного центру з надання правової допомоги; представники судів, органів прокуратури, органів внутрішніх справ, органів юстиції, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги; адвокати, представники правозахисних організацій; науковці у сфері кримінального права і процесу.
     В обговоренні проблем впровадження нового кримінального процесуального законодавства також взяли участь викладачі Рівненського інституту КУП НАН України: суддя Апеляційного суду Рівненської області Володимир Ярославович Іващук та адвокат, завідувач кафедри загальноправових дисциплін Сергій Володимирович Оверчук.
     Під час круглого столу в Рівному були представлені та обговорені попередні результати дослідження проблемних питань, що виникають у сторони захисту в процесі застосування нового кримінального процесуального законодавства; виявлені проблеми, що виникають у процесі організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та пошук шляхів їх вирішення (точка зору суду, прокуратури, органів досудового розслідування, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів адвокатського самоврядування).
     Учасники круглого столу взяли активну участь у дискусії з наступних проблемних питань:

• Інформування затриманої особи про право на гарантованого державою захисника.
  • Допуск захисника до затриманої особи, зокрема, на режимному об’єкті у нічний час.
  • Забезпечення права на конфіденційне побачення захисника із затриманою особою.
  • Інформування захисника про проведення процесуальних дій.
  • Надання стороні захисту копій матеріалів кримінального провадження під час досудового розслідування.
  • Залучення захисника до проведення окремих процесуальних дій відповідно до статті 53 КПК.
  • Дотримання розумних строків при плануванні процесуальних дій.
  • Забезпечення адвокатської таємниці.
  • Відображення часу затримання особи у протоколі затримання.

За результатами обговорення були прийняті рекомендації щодо покращення взаємодії органів кримінальної юстиції та роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.