Національна академія наук України Київський університет права

Засідання круглого столу, приурочене 150-річчю від Дня народження Михайла Грушевського

3 Жовтня, 2016


     Напередодні Дня юриста в Київському університеті права Національної академії наук України кафедра теорії та історії держави і права разом із студентським науковим товариством провела засідання круглого столу на тему: «МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ – ВИДАТНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ІСТОРИК, ДЕРЖАВОТВОРЕЦЬ».
     У заході взяли  участь професор В’ячеслав Іванов, завідувач кафедри теорії та історії держави і права; Роман Панасюк, к. і. н., доцент; Ольга Варич, к. ю. н., доцент; Ольга Волощенко-Віслобокова, к. ю. н., доцент;  Катерина Волинка, к. ю. н., доцент, а також студенти.


 


 


     Із вступним словом до присутніх звернулася Галина Левківська, проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи, підкресливши важливість та актуальність дослідження тематики круглого столу.  Головним словами, які надихнули  студентів до вивчення ряду питань  даного засідання, були сказані самим Михайлом Грушевським: «…суспільність, що має віру в себе, мусить мати і відвагу глянути на неприкрашену правду свого минулого,  щоб зачерпнути в ній не зневіру, а силу».

imgp3427s.jpg 
imgp4350s.jpg


     Учасники виступили з науковими доповідями та продемонстрували мультимедійні презентації стосовно досліджуваної тематики («Україна та «українське питання» у працях Михайла Грушевського»; «Михайло Грушевський: його роль та значення в розбудові української державності»; «Вплив діяльності Михайла Грушевського на культурне життя української нації»; «Зовнішньополітичний напрям розвитку української держави за працями Михайла Грушевського» та ін.)
     Жваві обговорення та дискусії викликало питання про президентство Михайло Грушевського.  Під час проведення засідання круглого столу студенти показали високий рівень теоретичних знань та практичних навичок аналізу історичних джерел.


 

     Кожен учасник заходу виніс для себе щось нове і корисне, адже Михайло Грушевський зробив вагомий внесок у формуванні української державності, права і культури України.

Матеріал підготував:


доц. кафедри теорії та історії держави і права



Панасюк Р.П.