Національна академія наук України Київський університет права

Засідання Вченої ради з нагоди присвоєння Почесного доктора Київського університету права НАН України (Doctor Honoris Causa)

26 Жовтня, 2012

     26 жовтня 2012 року на засіданні Вченої ради був вручений диплом «Почесного доктора Київського університету права НАН України» (Doctor Honoris Causa) і відповідні атрибути доктору, професору, Почесному ректору Університету національного та світового господарства м. Софія (Болгарія), директору Центра інтелектуальної власності Бориславу Борисову.
     Почесне звання «Почесний доктор Київського університету права НАН України» присвоюється вітчизняним та зарубіжним науковцям, діячам науки і техніки, громадським діячам за особливі заслуги перед Київським університетом права НАН України у розвитку юридичної науки і освіти, високий професійний і моральний авторитет в освітянських колах і у суспільстві.
     Метою присудження почесної відзнаки є офіційне відзначення та вшанування заслуг науковців, діячів науки і техніки, які зробили значний внесок у розвиток міжнародної співпраці університету, сприяли налагодженню співпраці з вітчизняними вищими навчальними закладами, мають значний доробок у науковій і навчально-методичній діяльності.


     У роботі Вченої ради взяли активну участь Надзвичайний та Повноважний Посол Болгарії в Україні Красімір Неделчев Мінчев; радник Посольства Болгарії в Україні по освіті та науці Петро Танів; постійний представник Верховної ради України у Конституційному Суді України Селіванов А.О.; Уповноважений Верховної ради України з прав людини 1998-2012 рр., к.ю.н., Заслужений юрист України Карпачова Н.І.; голова правління Японської інвестиційної ради, радник з питань міжнародного співробітництва Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України Рене Канаяма; голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, д.ю.н., професор, Заслужений юрист України Костицький В.В.; суддя Конституційного Суду України, к.ю.н. Маркуш М.А.; президент Товариства «Україна-Болгарія», академік, Посол Миру, доктор філософії, професор, Почесний доктор КУП НАНУ  Сєдих Ю.І.; проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Академії адвокатури України Курдюков В.В.; заступник декана з організації навчального процесу Юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, к.ю.н. Ковальчук О.М.; архітектор, професор Міжнародної академії архітектури, член спілки архітекторів Пєсковський Ю.І.; викладач Київської духовної академії і семінарії Ігумен Сільвестр.
     Засідання відкрив ректор, професор Бошицький Ю.Л., який наголосив, що звання Почесного доктора Київського університету права НАН України є найвищою почесною відзнакою Університету та присвоєно лише дванадцяти найвизначнішим громадським і державним діячам, політикам, вченим України та світу. Рішення про присвоєння почесного звання Бориславу Борисову було ухвалене Вченою радою Університету 2 червня 2012 року.


     Відповідно до Положення «Про присвоєння почесного звання «Почесний доктор Київського університету права НАН України» номінанти зобов’язані виступити з науковою доповіддю на урочистому засіданні Вченої ради. Так, Борислав Борисов доповідав про правову охорону інтелектуальної власності. Зокрема, він зазначив, що «Создание хорошей правовой охраны интеллектуальной собственности не является юридической самоцелью ученых. Другая основная цель обеспечения охраны интеллектуальной собственности – это получение экономической пользы от ее существования. Аксиомой в экономической науке является то, что каждая собственность должна быть экономически реализована и должна приносить прибыль своему владельцу. Охрана сама по себе прибыли не приносить. Она только создает условия для этого. А чтобы получить экономическую пользу от охраняемой интеллектуальной собственности, мы должны ею управлять».


     Він визначив два основні напрямки роботи вчених, які займаються питаннями інтелектуальної власності: «Разрабатывание возможно наилучшей правовой регламентации в области охраны объектов интеллектуальной собственности, а также разрабатывание теории и усвоение лучшей мировой практики управления объектами интеллектуальной собственности в связи с их экономической реализацией».
     Доповідь спонукала науковців до дискусії, по завершенню якої ректор Бошицький Ю.Л. перейшов до урочистої церемонії посвяти у Почесні доктори (Doctor Honoris Causa). Під час посвяти вчений секретар Михайленко О.В. ознайомила присутніх з життєвими та науковими досягненнями Борислава Борисова.   

 


     У своїй інавгураційній промові він висловив слова вдячності ректорові та колективу Університету за високу оцінку його діяльності, як державного діяча і науковця, виразив сподівання на продовження плідної співпраці між Київським університетом права НАН України і Університетом національного та світового господарства м. Софія (Болгарія).


     На завершення слово мав Надзвичайний та Повноважний Посол Болгарії в Україні Красімір Неделчев Мінчев, який висловив сподівання на розширення академічної та наукової співпраці із науковими установами та навчальними закладами Болгарії, розвиток взаємовигідної співпраці між країнами та висловив слова вдячності ректорові, професорові  Бошицькому Ю.Л. за присвоєння почесного звання Doctor Honoris Causa Бориславу Борисову.