Завершилося навчання юрисконсультів юридичних служб Укрзалізниці

10 Червня, 2013

Київський університет права НАН України спільно з Державною адміністрацією залізничного транспорту України (Укрзалізниця) у рамках договору про співробітництво від 13.03.2012 №33/2012-ЦЮ з 2012/2013 навчального року започаткували навчання юристів залізничної галузі за напрямками «Організація претензійно-позовної роботи та робота з органами державної виконавчої влади» і «Організація договірної роботи на підприємстві».
     27 травня 2013 року розпочала роботу перша група слухачів-представників юридичних служб Укрзалізниці за напрямком претензійно-позовна робота та робота з органами державної виконавчої служби. У складі групи – юристи Одеської, Придніпровської, Львівської, Південної, Південно-Західної та Донецької залізниць.
     Навчальний процес забезпечували висококваліфіковані фахівці Київського університету права НАН України: Ісаєва Н.К., Короленко М.П., Шишка Р.Б., Похилено І.С., Деревянко М.І., Петрачкович С.С. та інші.

До проведення практичних занять були залучені фахівці судових, правоохоронних та контролюючих органів: Ониськів М.М., начальник головного юридичного управління Укрзалізниці; Данилова Т.Б., суддя Вищого господарського суду України; Висоцька В.С., суддя Вищого спеціалізованого суду України; Троян Н.М. та Желтобрюх І.Л., судді Київського апеляційного адміністративного суду; Д’ячук С.І., суддя Святошинського районного суду м. Києва; Гоцій Б.І., начальник відділу Державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції; Лоскучерявий І.В., провідний юрисконсульт головного юридичного управління Укрзалізниці.
     Упродовж двох тижнів навчання прослухано 24 актуальні теми, які були погоджені фахівцями нашого Університету і головного юридичного управління Укрзалізниці, зокрема, особливості розгляду справ претензійного та судового забезпечення захисту інтересів залізниць, які виникають з процесу перевезення вантажів у відповідності до Статуту залізниць України, Господарського та Цивільного кодексів України; особливості застосування відповідальності в податковій сфері і порядок оскарження неправомірних дій податкових органів та їх посадових осіб тощо.
     7 червня 2013 року всі слухачі склали випускний екзамен у формі тестових завдань, які вони мали змогу апробувати у сучасній мультимедійній аудиторії комп’ютерного тестування.
     Навчання завершилося врученням сертифікатів про проходження навчання юрисконсультів юридичних служб Укрзалізниці та подарунків від КУП НАНУ та Укрзалізниці.
     У святковій залі зібралися представники Київського університету права НАН України на чолі з ректором, професором Ю.Л. Бошицьким. Відкриваючи урочистості ректор звернувся до представників юридичних служб з привітальним словом, у якому зазначив, що сьогоднішня подія – це лише перший крок на шляху реалізації договору про співробітництво між Київським університетом права НАН України з Державною адміністрацією залізничного транспорту України (Укрзалізниця). Ректор Ю.Л. Бошицький тепло і сердечно привітав випускників із закінченням навчання в університеті та побажав їм успішно реалізувати отримані знання в професійній діяльності.

На урочистостях були присутні представники Головного юридичного управління Укрзалізниці на чолі з начальником М.М. Ониськівим, який також тепло привітав свої колег та подякував ректорові, професорові Ю.Л. Бошицькому за реалізацію угоди про співпрацю та організовані і проведені на високому науково-методичному рівні лекції представниками КУП НАНУ. М.М. Ониськів висловив сподівання на продовження плідного співробітництва між Київським університетом права НАН України та Державною адміністрацією залізничного транспорту України (Укрзалізниця).

Науково-педагогічні працівники КУП НАНУ були зворушені промовою-подякою старости групи К.О. Барчунінова, юрисконсульта 2 категорії Запорізької дирекції залізничних перевезень ДП «Придніпровська залізниця», який говорив від імені всіх слухачів. Він побажав у подальшому професорсько-викладацькому складу КУП НАНУ на чолі з ректором Ю.Л. Бошицьким, щоб праця та вагомі досягнення були гідно оцінені державою.

Після завершення урочистостей слухачі та професорсько-викладацький колектив зробили фотографії на згадку про цю подію.