Кафедра загальнотеоретичних правових і соціально-гуманітарних дисциплін бере свій початок від кафедри теорії та історії держави і права, утвореної при Київському університеті права НАН України у 1995 році.
З моменту її створення до науково-педагогічного складу кафедри входили д.ю.н., проф. Прозорова Н.С., д.ю.н., проф. Оніщенко Н.М., к.ю.н., проф. Усенко І.Б. (перший завідувач кафедри), к.ю.н., доц. Тарахонич Т.І., д.ю.н., проф. Копиленко О.Л., д.ю.н., проф. Зайчук О.В., к.ю.н., доц. Львова О.Н., д.ю.н., проф. Бобровник С.В. та інші. У процесі структурної реорганізації університету до науково-педагогічного складу кафедри були долучені науково-педагогічні працівники кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін.
На сьогодні кафедра являє собою потужний осередок навчальної та наукової діяльності КУП НАН України. Основними її завданнями є сприяння становленню сучасного демократичного світогляду молодої особистості, надання знань і формування навичок для самореалізації людини як у професійній, так і суспільно-громадській сфері, формування загальної культури та професійної етики, розвиток креативного мислення здобувачів вищої освіти, навичок до самонавчання і саморозвитку.
Кафедра є структурним підрозділом університету, що відповідає переважно за загальну підготовку здобувачів вищої освіти, яка спрямована на отримання ґрунтовних знань та практичних навичок достатньо різноманітного спрямування: від мовленнєвої підготовки (українська мова (за професійним спрямуванням), ділова іноземна мова, іноземна мова спеціальності, англійська мова (професійного спрямування), німецька мова, практика перекладу, латинська мова); соціально-гуманітарної підготовки (філософія, логіка та критичне мислення, психологія, соціологія, риторика та ораторське мистецтво, релігієзнавство, історія української та зарубіжної культури тощо) до загальнотеоретичної правової підготовки (теорія держави і права, актуальні проблеми теорії держави і права, канонічне право, історія вчень про державу і право, історія держави і права України, юридична деонтологія тощо).
Полідисциплінарний характер діяльності кафедри передбачає постійний пошук шляхів гармонізації взаємодії науково-педагогічних працівників кафедри, пошук методологічних і теоретичних засад, на яких кафедра ефективно працює над виконанням своїх функцій. Водночас кафедра є чутливою до сучасних тенденцій та інновацій в освітньому просторі.
Важливим напрямом роботи кафедри є освітньо-виховна робота зі студентською молоддю. Тому на кафедрі постійно працює декілька науково-освітніх гуртків із різних, переважно соціально-гуманітарного спрямування, аспектів («Пам’ятки права», з метою поглибленого вивчення найвідоміших джерел права в історії людства та «Латинські читання», «Debates club» для покращення мовленнєвих навичок здобувачів вищої освіти тощо). Крім того, на кафедрі здійснюється організація наукових, науково-практичних, науково-методичних семінарів, конференцій, олімпіад, конкурсів.
Науково-педагогічні працівники кафедри постійно працюють як над підвищенням власної кваліфікації, так і над впровадженням інноваційних технологій навчання та вдосконаленням сучасних дистанційних форм і методів освіти. Статті працівників кафедри регулярно публікуються на сторінках «Часопису Київського університету права» та авторитетних вітчизняних і зарубіжних фахових виданнях, зокрема, що індексуються в різних наукометричних базах.
- Науково-педагогічні працівники
- Силабуси навчальних дисциплін
- Силабуси навчальних дисциплін за 2021/2022
Актуальні проблеми теорії держави і права
Англійська мова (професійного спрямування)
Іноземна мова (Англійська)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова спеціальності
Історія вчень про державу і право
Історія держави і права України
Історія української та зарубіжної культури
Методологія та організація наукових досліджень
Практикум перекладу
Проблеми теорії держави і права
Психологія
Риторика та ораторське мистецтво
Теорія і практика перекладу (бізнес-переклад та переклад конференцій)
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Юридична психологія
Іноземна мова (Англійська)
Іноземна мова (за професійним спрямуванням)
Іноземна мова спеціальності
Історія вчень про державу і право
Історія держави і права зарубіжних країн
Історія держави і права України
Методологія та організація наукових досліджень з теорії та практики міжнародного права
Практикум перекладу
Проблеми теорії держави і права
Психологія
Судова риторика та ораторське мистецтво
Теорія і практика перекладу (бізнес-переклад та переклад конференцій)
Філософія права
Юридична деонтологія та професійна етика
Юридична психологія